Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Cheb investuje do rekonstrukce sběrného dvora v Americké ulici

publikoval: Jan Novotný

Dotaci ve výši přes 6,2 milionu korun se podařilo městu Cheb získat z Operačního programu Životní prostředí. Ta půjde na rekonstrukci sběrného dvora v areálu bývalé vodárny v Americké ulici v sousedství prodejny Norma. Zde už od letošního července funguje takzvané místo zpětného odběru vybraných druhů odpadů, které nelze ukládat do běžných kontejnerů na komunální odpad.

Po rekonstrukci areálu, která by se měla uskutečnit na jaře roku 2012, tady občané budou moci odevzdat veškeré druhy odpadů včetně nebezpečného. Vznikne zde i specializovaná učebna, kde se děti budou moci podrobněji seznámit s problematikou nakládání s odpady. Areál bývalé vodárny, který město koupilo od společnosti Chevak Cheb za 4,2 milionu korun, má z hlediska dostupnosti velmi výhodnou polohu. Rozkládá se v blízkosti jak sídliště Skalka, tak centra města, v jeho těsném okolí se navíc nenacházejí žádné objekty sloužící k bydlení.
„Občané Chebu mohou v bývalé vodárně v Americké ulici zcela bezplatně odevzdat chladničky, mrazničky, televizory, počítače a ostatní drobné i velké domácí elektrospotřebiče, výbojky a zářivky, baterie všeho druhu, vytříděné plasty, papír, sklo a kovy, odpady z údržby zeleně a ostatní objemné domácí odpady (s výjimkou olejů, které přijímá pouze Skládka Chocovice s.r.o.). Otevřeno je zde od pondělí do pátku v době od 10 do 18 hodin a v sobotu od 10 do 14 hodin,“ informoval Tomáš Ivanič z chebské radnice.
Zájemci, kteří nemají možnost sem odpad sami dopravit, mohou využít službu TAXI ODPAD - odvoz odpadů na základě telefonické objednávky přímo z domu za paušální poplatek 100 korun. Bližší informace získají na bezplatné telefonní lince společnosti Chetes 800 870 870.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama