Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Historicky první divadelní ceny byly rozdány

publikoval: Jan Novotný

Západočeské divadlo v Chebu zakončilo sezónu. Na velkolepě pojatém Divadelním banketu se předávaly divácké ceny, představila se nová sezóna, konala se módní přehlídka, zpívalo se, hrálo a pokřtilo se nové CD.

Rozloučení s diváky v takovém rozsahu a takové podobě se v ZDCH konalo poprvé. Na jevišti se představili téměř všichni členové souboru – s nepřítomnými Kamilem Prachařem (zotavuje se po zranění) a Evou Navrátilovou (účastnila se abiturientského večírku) jsme se spojili živě přes telefon a hovory byly přenášeny do sálu. Diváci mohli shlédnou scénku vzniklou speciálně pro tento večer – jednotlivé dialogy vyly sestaveny z replik ze všech inscenací divadla. Zazněly i písně z Mrzáka inishmaanského a Mirjam i populární songy v netradičním pojetí. Hlavním překvapením večera bylo předávání cen Zlatý Albrecht pro nejoblíbenějšího herce, nejoblíbenější herečku a inscenaci ZDCH. Diváci mohli své hlasy odevzdat v rozsáhlé anketě, která probíhala od poloviny února do poloviny června. Skleněné vázy si nakonec odnesl Pavel Marek, Vladimíra Vítová a mezi inscenacemi bodovala situační komedie Prachy? Prachy!
Na závěr večera proběhl křest CD 45. sezóna ZDCH, na němž divadlo krátkými úryvky a písněmi připomíná všech 10 inscenací, které měly premiéru tuto sezónu. Vedle trička, které je v prodeji už zhruba měsíc, tak mají příznivci divadla další možnost vyjádřit podporu jedinému stálému profesionálnímu souboru v Karlovarském kraji.
Divadlo se se svými diváky definitivně rozloučí dvěma představeními Kupce benátského na hradě v Lokti. S touž inscenací se představí ještě 24. 8. na Chebském hradě. Sezóna 2006/2007 začne v divadle 7. 9. opět Kupcem benátským.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama