Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Kraj připravil šikovnou cyklomapu

publikoval: Jan Novotný

Sportovci - vyznavači cyklistiky nebo in-line bruslí v našem regionu - dostanou dárek. Potěší je nově vydaná (nákladem šest tisíc kusů) cyklistická mapa Karlovarského kraje s téměř dvěma tisíci kilometry značených cyklistických tras a stezek. K sehnání bude už brzy v infocentrech.

„Mapa v měřítku 1:75 000 mimo jiné nabídne vyznačenou páteřní trasu podél Ohře od Chebu po hranice s Ústeckým krajem v délce 99 kilometrů,“ uvedla Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje. Zájemci si díky ní mohou vybrat z dvou tisíc značených cyklistických tras a stezek. „Přeznačeny jsou některé úseky cyklotrasy podél Ohře na Chebsku, v Sokolově a v Lokti. Oproti původnímu vydání mapy v ní milovníci cyklistiky najdou také nově značené trasy například z Nové Role přes Děpoltovice a Velký Rybník do Hroznětína nebo trasy na Ašsku. Klubu českých turistů se rovněž podařilo vyznačit trasu z Aše na Plesnou přes Bad Brambach včetně části na německém území,” dodala mluvčí.
Milan Zukal z odboru regionálního rozvoje potvrdil, že teď mohou cyklisté projíždět z Chebu až do Kadaně po trase značené jako číslo 6 nebo v úseku Kynšperk - Velichov ještě jako číslo 204. „Vyznačena by v příštích letech měla být až k soutoku Labe s Ohří v Litoměřicích,“ radoval se.
Mapa bude atraktivní také pro bruslaře, kteří v ní najdou označené okruhy pro in-line brusle nebo úseky cyklotras, kde se dá na in-linech bez problémů pohybovat.
„Značení tras aktivně provádí na území regionu Klub českých turistů,” řekla Pavlíková a upřesnila, že Karlovarský kraj ho pravidelně od roku 2003 podporuje, konkrétně letos příspěvkem ve výši 300 tisíc korun.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama