Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Krajský úřad je „Přátelské místo“

publikoval: Jan Novotný

Úřad Karlovarského kraje a jeho zaměstnanci mají důvod k oslavám! Získali od Českého Červeného kříže označení Přátelské místo a certifikát, který jej opravňuje používat toto označení do konce roku 2016.
Úřad se tak stal jednou z institucí, které jsou vstřícné k seniorům a handicapovaným, respektují jejich potřeby a mají vyškolený personál pro kontakt s těmito lidmi.

Lektoři ČČK v uplynulém roce proškolili celkem 21 zaměstnanců krajského úřadu. Ti absolvovali praktické činnosti zaměřené například na pohyb vozíčkářů v prostorách úřadu nebo na komunikaci s neslyšícími či mentálně postiženými. „Logem Přátelské místo (na snímku) jsme označili vstup do všech tří budov krajského úřadu. Logo má navíc celkem pět červených křížků, což znamená nejvyšší míru přístupnosti zařízení pro osoby se zdravotním handicapem a dostatečný počet proškoleného personálu. Budovy jsou přizpůsobeny nejen stavebně, ale jsme vybaveni například i signalizačním zařízením pro nevidomé,“ uvedl ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek.
Projekt Přátelské místo vznikl před dvěma lety. Logem projektu je v současnosti označeno celkem 11 institucí, hotelů a dalších míst v ČR.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama