Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Letní výstava 2011: Kolo a kultura

publikoval: Jan Novotný

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) pořádá od 08.07. do 28.08.11 svou již v pořadí pátou letní výstavu, tentokrát na téma "Kolo a Kultura".

Výstava představí čtyři významné česko-německé cyklostezky a kulturní, turistické a přírodní zajímavosti v jejich okolí:

• Česko-bavorská stezka přátelství (Nabburg - Horšovský Týn)
• Paneuropa-cyklotrasa (Sulzbach-Rosenberg - Weiden - Plzeň)
• Dálková cyklotrasa Bavorsko–Čechy (velký okruh Horní Franky, Horní Falc, Plzeňský a Karlovarský kraj)
• Cyklotrasa Řezno–Plzeň

Cílem této letní výstavy je motivovat české i německé návštěvníky CeBB k letním výletům na kole za kulturou na české i bavorské straně hranice.

Plzeňský výtvarník Vladimír Líbal se nechal inspirovat právě těmito kulturními poklady na cyklostezkách a vytvořil 16 ilustrací, které byly pro účely výstavy přeneseny na velkoplošné panely.

Více informací: www.bbkult.net

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama