Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Lídr „Ligy odpadů“? Františkovy Lázně

publikoval: Jan Novotný

Františkolázeňští opět zabodovali. Uhájili prvenství v „Lize odpadů“.
Šestého ročníku tradiční soutěže obcí ve sběru využitelných složek odpadu se zúčastnilo všech 127 obcí, které jsou zapojeny v systému společnosti EKO – KOM. Mezi obcemi do 1000 obyvatel v kraji zvítězily Otovice a v těch nad ­kralovaly Františkovy Lázně. Přesto je Karlovarský kraj stále pod celorepublikovým průměrem.

„Úspěšné obce v obou kategoriích obdržely finanční odměnu 60 tisíc korun za 1. místo, 30 tisíc za 2. místo a 10 tisíc korun za třetí příčku, a také drobnou keramiku vyrobenou Domovem dětí a mládeže v Sokolově,” informoval Jaroslav Bradáč, krajský radní.
V kategorii do 1000 obyvatel se na 3. místě umístila obec Kolová, na 2. místě Tuřany a žebříček ovládly Otovice. Nad 1000 obyvatel pak byl na 3. místě Ostrov, na 2. město Kraslice a 1. místo obsadily Františkovy Lázně.
Otovice si zároveň odnesly také zvláštní cenu - křišťálovou popelnici. „Poprvé se v celorepublikové soutěži O křišťálovou popelnici umístila v samotném finále i obec z našeho kraje, za což jsem velmi rád. Obce a města získávají cenu podle toho, jak nakládají s komunálním odpadem, a posuzuje se i informování občanů.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama