Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Nové maturitní obory na ISŠ v Chebu

publikoval: Jan Novotný

Integrovaná střední škola v Chebu otevírá pro školní rok 2012/2013 dva nové čtyřleté maturitní obory. Jedním z nich je Ekonomika a podnikání se zaměřením na management kvality a druhým pak Strojírenství se zaměřením na programování CNC strojů. Oba dva obory otevírá na základě potřeby na trhu práce, kdy firmy v regionu poptávají právě tyto odborníky, kterých je na trhu práce značný nedostatek.

Integrovaná střední škola v Chebu je tak jediná střední škola nejen v regionu ale v celé ČR, která obor Ekonomika a podnikání se zaměřením na management kvality nabízí. Obdobně je tomu u oboru Strojírenství se zaměřením na programování CNC strojů, kde je jednou ze dvou škol v regionu.
U oboru Ekonomika a podnikání se zaměřením na management kvality budou vyučovány jednak klasické ekonomické předměty (Ekonomika, Účetnictví, Marketing, Obchodní činnost…), tak i předměty úzce související s profilací oboru (Řízení a zabezpečování jakosti, Logistika a informační zdroj, Controlling apod.). Obor Strojírenství se zaměřením na programování CNC strojů bude obsahovat výukový blok předmětů informačních a komunikačních technologií (CNC programování, CAD/CAM, Počítačová grafika…), blok předmětů strojírenských (Strojírenská technologie, Stroje a zařízení, Projektování, Konstruování…) a blok předmětů elektrotechnických (Elektrotechnika, Řízení a regulace).
Škola tím doplní svou oborovou strukturu maturitních oborů, kterou jinak tvoří obory Informační technologie, Mechanik elektronik, Veřejnosprávní činnost, Stavitelství, Umělecká stavba hudebních nástrojů a nástavbové a večerní studium oboru Podnikání.

-jh-

Reklama

Doporučujeme

Reklama



Reklama