Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

ODS z Chebska? Sázka na nové tváře!

publikoval: Jan Novotný

Petr Černý z Chebu (na snímku), pětatřicetiletý manažer a zastupitel, se stal lídrem okresu Cheb za ODS do krajských voleb na podzim 2012. Petr Černý, stávající místopředseda chebské buňky a člen regionální rady ODS, byl zvolen na oblastním stranickém sněmu. Dostal silnou podporu, když pro něj hlasovalo 40 ze 46 přítomných delegátů. Na druhé místo okresní kandidátky delegovala ODS ašského podnikatele a stávajícího místopředsedu oblasti Jiřího Červenku. Trojkou se stal chebský advokát Martin Čonka. Další potenciálně volitelná místa obsadili dle pořadí Jaroslav Moravec z Hranic, Jan Svoboda z Chebu a Roman Knedlík z Františkových Lázní.

„Považuji si důvěru delegátů. Nejen na Chebsku, ale v celém kraji, se rozhodla ODS vsadit na nové tváře a reagovat tak na připomínky občanů na naše některé ne úplně šťastné kroky v minulosti. Dáváme tím signál, že to reflektujeme a jsme připraveni znovu získat důvěru veřejnosti,“ uvedl po zvolení Petr Černý.
Velkou šanci získat mandát krajského zastupitele za okres Cheb mají hned tři nové tváře. Vedle Černého ještě Martin Čonka a Jaroslav Moravec.
Oblastní sněm potvrdil podle svého předsedy Jana Mračka svoji jednotu a sílu, která by se měla projevit při sestavování krajské kandidátky. „Sněm přijal usnesení, abych jako zástupce chebského okresu vyjednal pro naše kandidáty čtyři místa v první desítce. Udělám vše pro to, aby tomu tak bylo,“ dodal Mraček.
Lídr ODS celé krajské kandidátky bude znám 8. prosince, kdy je na programu v Karlových Varech regionální sněm. Nominaci na krajského Lída, a v případě vítězství strany ve volbách i nominaci na hejtmana, dostali všichni lídři jednotlivých okresů, vedle Petra Černého tedy i sokolovský senátor Pavel Čáslava a karlovarský advokát Petr Šindelář.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama