Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Pomůže Pramenům známý „asistent“ Lukáš Kohout?

publikoval: Jan Novotný

Obec Prameny a volby. Časté, leč neúčinné spojení! V extrémně zadlužené vesnici na Mariánskolázeňsku se v loňském prosinci uskutečnily už šesté zbytečné volby. Do pěti předchozích se nepřihlásili žádní kandidáti. Do posledních sice ano, neměli však trvalé bydliště v Pramenech ( volby jsou tak neplatné). V dubnu se zde odehrají další volby.

Prameny čítající přibližně stovku obyvatel jsou českou raritou. V roce 2009 se tamní zastupitelé vzdali mandátů a od té doby se obyvatelům nepodařilo sestavit kandidátku. Navíc obec už nemá téměř žádný majetek. Vše muselo být prodané, aby se umořila aspoň část 90 milionového dluhu z nepovedeného projektu stáčírny minerálních vod. Správkyni, která obec místo zastupitelů vede, nezbývá nic jiného, než pracovat na úřadě v Mariánských Lázních. Prodat se totiž musela i budova radnice v Pramenech.
„Dodatečné volby jsou vyhlášeny na 7. dubna 2012,“ uvedla Denisa Čermáková z ministerstva vnitra. Kandidátky bude přijímat úřad v Mariánských Lázních do 1. února. I nadále obec bude řídit Arnoštka Aubrechtová, správkyně z ministerstva vnitra. O záchranu Pramenů se údajně pokouší známý mystifikátor Lukáš Kohout (Prý hodlá kandidovat na starostu). Už se přijel s obcí seznámit. Kohout se svými politickými ambicemi netají již několik měsíců. Prakticky od té doby, co začal na Šluknovsku pořádat demonstrace.
Osmadvacetiletý Lukáš Kohout je český podvodník a politik. V roce 2002 cestoval jako falešný asistent předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana na zfalšované objednávky vystavené jménem sněmovny letadlem po celém světě.
V roce 2011 se činil jako předseda Mladých sociálních demokratů ve Varnsdorfu a stal se tamní vůdčí postavou protiromského hnutí.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama