Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

„Přizpůsobiví“ a „nepřizpůsobiví“

publikoval: Jan Novotný

V posledních týdnech se tyto pojmy staly doslova hity, zvláště pak v médiích. Rozhodující je otázka základního pojetí. Žel, v Česku dosud přežívá zejména praxe, ale i s „nadřazenou samozřejmostí“ prosazovaný názor, že občanům prostě velí političtí, někde i hospodářští „šéfové“ - a basta.

Bylo tomu tak odjakživa a není důvodů to po nějakém listopadu s „hodnými“ Havlem, Dubčekem a Malým měnit. Ale vážení spoluobčané, pravý opak jest pravdou, jak často říkal náš oběma národy „milovaný“ státník Milouš Jakeš.
My, členové Občanského sdružení pro II. šanci občanů města Chebu jsme toho názoru, že v bývalém Českém království, nyní v České republice, jsme my, plnoprávní občané jedinými a ničím (kromě Ústavy ČR a z ní vyplývajících zákonů) neomezenými vládci naší země. Všichni „státní aparátníci“ od prezidenta, přes senátory, poslance, hejtmany a zastupitele od krajských až po městské či místní jsou námi plnoprávnými občany a voliči zřízeni a t.č. dobře placeni (ve srovnání s ostatními pracujícími). Jsou našimi služebníky - nikoliv sluhy či poskoky. Všichni zastávají svá místa proto, aby dobře a hlavně nezkresleně plnili úkoly, které jim my, jejich voliči ukládáme. Naši přátelé „státní aparátníci“ by měli přímo prahnout po nejrůznějších typech kontrol své činnosti, které jim umožní sloužit nám, svým voličům a občanům co nejlépe. Zároveň jde o takový výkon samosprávy a státní správy, který přímo vyhledává formy, které by v průběhu úředních výkonů přímo „zdobily“ snahou, radostí a humorem.
My, členové přípravného výboru OS pro II. šanci občanů města Chebu vyzýváme naše spoluobčany, aby se nad těmito zásadami a nad skutečnou praxí zamysleli a aby dodržování těchto zásad zaručovaných Ústavou ČR vyžadovali a aby veřejně prezentovali své s tímto související zážitky.
Já sám mám čerstvý a osobně prožitý zážitek, kdy chebský místostarosta zavolal na občana městskou policii, když se občan „provinil“ tím, že prodlel (při barvení plakátu pastelem) o několik minut déle než sahala představa paní úřednice. Občan-dobrovolník pracoval pro město narozdíl od paní úřednice zadarmo a je všeobecně známý svými občanskými aktivitami pro město po dlouhá léta.

Ing. Jiří Hlůže, koordinátor OS
pro II. šanci občanů města Chebu


Chcete tento názor komentovat? Přijďte na náš profil na Facebooku a napište svůj názor. Bude-li zajímavý, rádi jej příště otiskneme.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama