Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Také při horských túrách je třeba ctít důležité zásady

publikoval: Jan Novotný

Desatero, díky kterému lze předejít možným potížím, by měli sportovci dodržovat nejen na sjezdových tratích, ale i při zimních horských túrách. Podle horských záchranářů tak předejdou mnohým možným komplikacím.

V první řadě odborníci radí, že lidé by vždy měli pečlivě naplánovat trasu túry a vybavení na ni (nezapomenout na léky). Túru pak musí hlavně stanovit podle fyzické a psychické kondice nejslabšího ze skupiny.
Nedílnou součástí je s předstihem získat co nejvíce informací o prognóze počasí, sněhové a lavinové situace. „Před odchodem na túru je nutné předat informace o trase a předpokládané době návratu,“ stojí na stránkách Horské služby ČR s tím, že tempo na túře se musí zvolit podle nejméně zdatného člena skupiny.
V desateru je dále uvedeno, že účastníci nesmí podcenit správnou znalost používání mapy, znát druhy značení turistických cest specifické pro jednotlivá pohoří. To samé platí u znalosti typů výstražných tabulí. „Lidé se také nesmí pohybovat mimo značené cesty,“ zní další rada.
Výprava by pak rozhodně neměla zapomenout mít ve své výbavě lékárničku a každý účastník by v případě potřeby měl umět poskytnout první pomoc. Znát kontakty na Horskou službu nebo na zdravotní záchrannou službu a mít vždy nabitý a zapnutý mobilní telefon je samozřejmostí, stejně jako znát zásady chování pro případ zbloudění či pádu.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama