Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Titul Zlatý Amos mohou získat i učitelky z Chebska

publikoval: Jan Novotný

Do populární ankety o nejoblíbenějšího učitele ´Zlatý Amos´ se dostaly také dvě pedagožky z Chebska. Nominovali je jejich žáci.
Jedno želízko v ohni z našeho regionu tvoří Dagmar Blažková, učitelka v důchodu, ze ZŠ Mariánské Lázně – Úšovice, druhé pak Michaela Korbičková ze 3. ZŠ Cheb. Obě čeká neveřejné regionální kolo.

„V regionálních kolech je úkolem žáků a studentů před porotou obhájit svůj návrh. Na regionální kolo by měli z každé školy přijet maximálně tři žáci (žačky) a nominovaná učitelka nebo učitel,“ uvedl ředitel ankety a předseda pořádajícího občanského sdružení Klub Domino, dětská tisková agentura, Slávek Hrzal. „Proti minulému ročníku se zdá, že oblíbených kantorek a kantorů na našich školách ubývá. Přišlo totiž o 24 přihlášek méně. Minulý ročník patřil co do počtu přihlášek k rekordním. Letošní se řadí k ročníkům průměrným. Co mě těší, je skutečnost, že na vypracování přihlášek si žáci v tomto ročníku dali mnohem víc záležet než v loňském roce. Myslím si, že letos bude konkurence vyrovnanější a že porotu na regionálních kolech čeká nelehká práce,“ doplnil.
Regionální kolo se odehraje 6. února v Senátu v Praze. V letošním 19. ročníku ankety bude o postup do semifinále usilovat 30 učitelek a 13 učitelů.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama