Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Velikonoční jarmark s vůní mazanců

publikoval: Jan Novotný

Na sobotu 8. dubna připravuje Krajské muzeum Cheb již tradičně bohatý a zajímavý velikonoční program. Pro veřejnost budou otevřeny všechny výstavní a expoziční prostory muzea, které oživí velikonoční jarmark a ukázky tradičních řemesel.

K vidění a hlavně k vyzkoušení budou tradiční techniky výzdoby medových perníků, pletení velikonočních pomlázek a výzdoba velikonočních kraslic. Tradiční techniky předvedou mistři svého oboru: krajkářky z Chebu a ze Sokolova, chebští perníkáři, košíkáři, malérečky ... Opět něco nového si pro návštěvníky připravili žáci ze základní školy v Lubech, kteří budou předvádět různé výzdobné techniky velikonočních kraslic. Pro šikovné ruce bude v muzejní herně připravena výtvarná dílna, děti si budou moci vyzkoušet také své znalosti velikonočních tradic.

Jarmark nabídne ke koupi velikonoční kraslice, pomlázky, tradiční pečivo a další drobnosti k potěše srdce i oka.

V bohatém programu nebudou chybět dětská vystoupení a pro všechny, kteří mají rádi pohádky, divadelní představení.

A protože letošní velikonoční program v muzeu má být o vůni mazanců a jiného velikonočního pečiva, bude se opět péct. A nebude to pečení ledajaké, vždyť pečivo z kynutého těsta, to byla odjakživa prověrka umu každé kuchařky.

Opět tu je šance pro veřejnost. Máte zajímavý rodinný recept? Přijďte se s ním pochlubit, určitě ho rádi ochutnají i jiní. A můžeme ho společně na místě vyzkoušet.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama