Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Veselé skoky

publikoval: Jan Novotný

Západočeské divadlo v Chebu připravilo pro své diváky novou podzimní řadu Do rytmu! Jak název napovídá, půjde o pořady, které přesahují do roviny tanečního divadla – ve všech třech případech se však jedná o špičkové soubory, které pracují i s výrazně divadelními prvky.

Jako první vystoupí pražská skupina Veselé skoky s inscenací Ve stanici nelze! Veselé skoky vznikly v roce 2003 pod vedením špičkových choreografů Martina Packa, Jany Vašákové a herce Miroslava Hanuše. Ti kolem sebe shromáždili skupinu studentů pražské Divadelní akademie múzických umění a pražské konzervatoře. Ve svých inscenacích kombinují prvky klasického herectví, vycházející z jejich vzdělání, ale zejména prvky tance, grotesky a vtipnou a nápaditou choreografii.
Do Chebu přivezou svoji druhou inscenaci z roku 2005. Groteska Ve stanici nelze! se odehrává na nádraží, kde se setkává Anna a sedm železničářů. Sledujeme osud několika lidí v nádražním mikrosvětě. Výrazové prostředky od tradičního herectví po grotesku umožňují pohybovat se v prostoru a čase a sledovat postavy ze všech možných úhlů. Hudební doprovod tvoří nahrávky všech možných žánrů z celého spektra. V přibližně stominutovém představení, které se odehraje v neděli 17. září v 19 hodin, vystoupí čtyři herečky a stejný počet herců. Vstupné stojí 100 a 70 Kč a představení je vhodné i pro mladší ročníky a cizince.
V řadě budeme pokračovat v říjnu, kdy do Chebu přijede skupina irského stepu Rinceoirí, která zde za velkého zájmu diváků vystoupila už na jaře. V témže měsíci nás čeká i folklórní soubor Gaudeamus.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama