Chebský zpravodaj

 • Chebský zpravodaj
  Každý měsíc přináší programy kin a divadel, informace o výstavách, koncertech v regionu Cheb-Františkovy Lázně-Aš. Možnost účinné inzerce za výhodné ceny.

 • Na cestě ke Spokojenému kraji
  Letos v únoru se do volebního souboje o krajské zastupitelstvo přihlásilo nové hnutí Volba pro Karlovarský kraj...

 • Roste ve vaší obci Strom roku 2016?
  Jubilejní patnáctý ročník celostátní ankety Strom roku opět hledá stromy se zajímavým příběhem. Anketa je příležitostí, jak získat pro...

 • Josef Laufer: Roura od kamen
  „Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná...

 • Cesty za sluncem
  Říkal prý J.W.Goethe, že krásná tvář mladého člověka vychází z přirozenosti, kdežto krásný starý člověk je umělecké dílo. Určitě...

Chebáček

Chebský zpravodaj - časopis pro Cheb a okolí

Chebský zpravodaj je kulturně-společenský měsíčník. V každém čísle dále najdete cestopisné seriály, informace o nových knihách, soutěže o hodnotné ceny a mnoho dalších zajímavostí.
Chebský zpravodaj vychází měsíčně v nákladu 10.500 výtisků. 7.000 ks je distribuováno přímo do poštovních schránek firem a domácností v Chebu. Stránky Chebského zpravodaje jsou k dispozici i firmám pro jejich účinnou prezentaci za velmi výhodné ceny. Více zde: Reklama Cheb

Články

Zájemce o střední školy čekají přísnější přijímačky

publikoval: Jan Novotný

Žáci devátých ročníků, kteří usilují o studium maturitních oborů v krajem zřizovaných středních školách, absolvují i v letošním roce přijímací zkoušky. Ty mají být náročnější než loni.
Formou SCIO testů budou muset školáci prokázat znalosti z obecných studijních předpokladů, českého jazyka a matematiky, přičemž hranice úspěšnosti je například u čtyřletých gymnázií stanovena na 20 procent z celkového počtu 130 bodů ve všech testech.

„V loňském roce, kdy se v kraji konaly přijímací zkoušky poprvé, to bylo o 5 procent méně. Postupně chceme docílit toho, aby maturitní obory studovali opravdu jen ti, kdo k tomu mají patřičné předpoklady,“ vysvětlil krajský radní pro oblast školství Vratislav Emler.
Výsledky SCIO testů ale budou pouze jedním z kritérií hodnocení. Ředitel školy bude uchazeče hodnotit rovněž podle výsledků z předchozího vzdělávání a dalších skutečností, například úspěšnosti v soutěžích.
Přijímací zkoušky se v rámci prvního kola přijímacího řízení budou konat ve dvou termínech, konkrétně 23. a 24. dubna 2012, tak aby bylo všem uchazečům, kteří podali dvě přihlášky, umožněno vykonat testy. Termín, ve kterém se uchazeč dostaví k vykonání přijímací zkoušky, je třeba označit v přihlášce. „Kromě toho bude pro případ potřeby stanoven náhradní termín, který jsme předběžně určili na 7. května,“ dodal radní.
A jaký názor má na přísnější přijímačky Michal Hašek, předseda Asociace krajů České republiky? „Tento krok je vynucen zavedením státních maturit, které zvýšily tlak na jejich náročnost a kvalitu. Je lepší, aby studenti, kteří svým potenciálem nemohou studovat střední školu s maturitou, tento fakt zjistili už po základní škole a ne až po nezvládnutí státní maturity. Student i stát pak zbytečně investují čas a peníze do čtyř let studia, které nakonec studenti nezvládnou a mají jen základní vzdělání. Učňovské obory jsou tak lepší alternativou. Ano, z důvodu zavedení státních maturit se jedná o logické opatření,“ vyjádřil se.

Reklama

Doporučujeme

ReklamaReklama